Fotogalerie Páté kolo u vozíku

Fotogalerie Páté kolo u vozíku

Fotogalerie Páté kolo u vozíku

Pomozte nám vytvořit kvalitní, pestrou a důstojnou fotokolekci s lidmi s postižením pro české veřejné i soukromé organizace a média. I přesto, že jsou lidé s postižením běžnou součástí naší společnosti, jsou v tištěném a digitálním světě téměř neviditelní.

Pro koho? Pro organizace státní správy, pro soukromé společnosti, pro média. Pomozte nám zviditelnit, co je evidentní. Pomozte nám kultivovat české mediální prostředí a poskytnout českým institucím, organizacím a médiím kvalitní, různorodou a důstojnou kolekci fotografií zobrazujících lidi s postižením. Klikněte na naši výzvu a můžete se rozhodnout, jak vysokou částkou na náš projekt přispějete. Za každou korunu budeme vděční.

Postižení již dávno není tabu, přesto neumíme profesionálně a přitom citlivě lidi s postižením prezentovat. Organizace používají často nekvalitní, někdy nedůstojné snímky, nebo jsou odkázány na pomoc stylizovaných zahraničních zdrojů, které nedisponují autentickými fotkami z nám blízkého kulturního prostředí.

Na základě průzkumu jsme zjistili, že je patrný nedostatek různorodých fotografií s tématikou každodenních životních, pracovních, studijních i volnočasových situací lidí s postižením a jejich příbuzných, přátel, kolegů či spolužáků - a s tím souvisejícího objektivního klíčování (seznam klíčových slov) fotografií prezentujících aktivní členy společnosti, nikoliv pouze zdůrazňující postižení. O to nám jde. Vidět lidi s postižením součástí společnosti. Ne jako páté kolo u vozíku.

8. února 2019