Hledají se volné kliky!

Hledají se volné kliky!

Hledají se volné kliky!

1. v QUIPu máme hezkou sbírkovou kampaň „Máme kliku, že vás máme“

2. upozorňuje na smutné téma ústavní péče

3. teď nám sbírka běží ve dvou pražských hotelech

4. ale asi tušíte, že spíše kulhá :-)

5. visačky by se skvěle vyjímaly na dveřích kanceláří

7. text umíme přizpůsobit

8. ale máme i univerzální visačky použitelné ihned

9. zvlášť po karanténě máme všichni lepší vhled do pocitů lidí, kteří prostě ze svých dveří nemohou vyjít NIKDY

10. za jakoukoliv šanci šířit myšlenku svobodného rozhodování, případně možnost uspořádat sbírku DĚKUJEME!

Co chceme touto kampaní říct veřejnosti?

Při vytváření kreativního konceptu kampaně jsme se inspirovali svobodou pohybu a možností samostatně se rozhodovat o trávení svého volného času. Svoboda pohybu a samostatné rozhodování jsou faktory, se kterými každý z nás počítá a na kterých máme postavený svůj dospělý život. Umíte si představit, že by vám tyto zásadní a samozřejmé lidské výsady někdo odepřel?

Naše motivace vychází z přesvědčení, že každý člověk umí vyjádřit svá přání, umí si vybírat z existujících a hypotetických možností, a oceňuje, když je jeho názor respektován. V České republice jsou desítky tisíc lidí s omezenou svéprávností. Systém náhradního rozhodování reprezentovaný omezováním svéprávnosti, je potřeba v praxi nahradit systémem podpory při rozhodování a právním jednání, který pomůže lidem s postižením vyhnout se nepřiměřenému riziku při uplatnění svéprávnosti.

Jak to celé funguje? 

Dodáme visačky a poprosíme vás, abyste je rozvěšeli na vnitřní kliky místností ve vaší kancelářské budově. Lidé je tak najdou v momentě, kdy budou ze dveří vycházet. Pokud nám to umožníte, umístíme k Vám po dobu trvání kampaně také sbírkovou nádobu. Pokud ne, spokojíme se se šířením dobré myšlenky. Pro další informace a také personalizaci visaček jsme k dispozici na fundraiser@kvalitavpraxi.cz

23. července 2020