Hotel Globus hostí naši sbírku

Hotel Globus hostí naši sbírku

Hotel Globus hostí naši sbírku

Rádi bychom se pochlubili dalším důležitým podpůrcem naší sbírky pro lidi, kteří žijí v ústavech. Snažíme se o to, aby s podporou, kterou potřebují, mohli žít život v komunitě a podle svých přání a představ.

Při vytváření kreativního konceptu kampaně jsme se inspirovali svobodou pohybu a možností samostatně se rozhodovat o trávení svého volného času. Svoboda pohybu a samostatné rozhodování jsou faktory, se kterými každý z nás počítá a na kterých máme postavený svůj dospělý život. Umíte si představit, že by vám tyto zásadní a samozřejmé lidské výsady někdo odepřel?

Naše motivace vychází z přesvědčení, že každý člověk umí vyjádřit svá přání, umí si vybírat z existujících a hypotetických možností, a oceňuje, když je jeho názor respektován. V České republice jsou desítky tisíc lidí s omezenou svéprávností. Systém náhradního rozhodování reprezentovaný omezováním svéprávnosti, je potřeba v praxi nahradit systémem podpory při rozhodování a právním jednání, který pomůže lidem s postižením vyhnout se nepřiměřenému riziku při uplatnění svéprávnosti.

A právě na naši pomoc lidem, kteří se ocitli uvězněni v systému je určena sbírka z Hotelu Globus na Praze 4. Zapojení dalších sbírkových míst do sítě našich podpůrců nám pomůže cíleně a ještě kvalitněji podporovat větší množství lidí, pro které pracujeme a vymýšlíme fungující řešení.

17. února 2020